Wiadomości

Władze Nowej Zelandii zezwoliły na wznowienie zdjęć do serialu „Władca pierścieni”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ekipa realizowanego dla Amazonu serialu „The Lord of the Rings” otrzymała pozwolenie od władz Nowej Zelandii na rozpoczęcie pracy na planie. W najbliższych sześciu miesiącach pojawi się w tym kraju 206 filmowców.

W Nowej Zelandii od kilku dni trwają już prace na planie długo oczekiwanych kontynuacji filmu Jamesa Camerona „Avatar”. Swój nowy film zatytułowany „The Power of the Dog” kręci też Jane Campion.

Jak donosi serwis „Variety”, teraz dołączą do nich twórcy m.in. serialu „The Lord of the Rings”, opartego na motywach powieści J.R.R. Tolkiena oraz realizowanej przez Netflix aktorskiej wersji kultowego anime „Cowboy Bebop”.

Inne produkcje, które otrzymały zgodę na powrót na plan po przerwie spowodowanej pandemią, to serial „Power Rangers Beast Morphers” oraz filmy „The Greatest Beer Run Ever” i „Sweet Tooth”.

– Sukces w walce z pandemią COVID-19 dał naszemu krajowi szansę na zostanie jednym z niewielu państw, które jest w stanie zapewnić bezpieczną produkcję filmową. Zapytania i zainteresowanie ze strony zagranicznych domów produkcyjnych mówi mi, że międzynarodowa społeczność filmowa postrzega Nową Zelandię jako coś rodzaju bezpiecznego schronienia. Przyjaciele, jest to okazja, którą trzeba chwytać! Mimo zamętu, w jakiego obliczu stanął świat, nadchodzi ekscytujący czas dla nowozelandzkiego sektora ekranowego – powiedział nowozelandzki minister rozwoju ekonomicznego, Phil Twyford.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!