Wiadomości

Władze Lwowa organizują bieg „Miejscami Stepana Bandery”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W najbliższą niedzielę z okazji banderowskiego „Dnia Bohaterów” władze Lwowa zorganizują bieg „Miejscami Stepana Bandery” – informuje portal kresy.pl.

Jak podano w środę na stronie internetowej Rady Miasta Lwowa, trasa biegu będzie miała długość 150 km. Rozpocznie się on o godzinie 6. w Starym Uhrynowie, przy rodzinnym domu przywódcy OUN, a zakończy o godzinie 21. we Lwowie pod pomnikiem Bandery.

W biegu weźmie udział 5 biegaczy, zmieniających się co 10 km. Każdy uczestnik imprezy w ciągu dnia przebiegnie 30 km. Oznacza to, że biegacze będą biec pojedynczo.

Organizatorzy zapowiadają, że w miejscach związanych z życiem i działalnością Stepana Bandery, przez które wiedzie trasa biegu, będą organizowane imprezy z udziałem publiczności.

W Stryju biegacze pojawią się pod budynkiem należącym przed wojną do rodziny Banderów. We Lwowie takimi miejscami będą: bursa, w której w latach 1929-1930 mieszkał Bandera, Politechnika Lwowska, na której Bandera studiował, budynek, w którym w 1932 roku wynajmował mieszkanie oraz pomnik Bandery.

Organizatorami imprezy jest grupa inicjatywna złożona z deputowanych rady miasta Lwowa z lat 1990-1994 oraz obecna rada miasta.

/kresy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!