Świat Wiadomości Wiara

Władze Izraela ugięły się pod naciskiem arabskich chrześcijan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

jak możemy przeczytać na portalu dzienniknarodowy.pl Muzeum w izraelskiej Hajfie zdecydowało się usunąć wyjątkowo obrzydliwy, bluźnierczy eksponat przedstawiający ukrzyżowanego Ronalda McDonalda. Burmistrz miasta Einat Kalitsch-Rotem poinformowała, że obrażające chrześcijan instalacje zostaną usunięte „tak szybko, jak to będzie możliwe” i stwierdziła, że ubolewa nad tym, że chrześcijanom “sprawiło to ból”.

Burmistrz nie omieszkała jednak zaatakować chrześcijan, którzy wzburzeni ohydnym bluźnierstwem organizowali protesty, w których rany odniosło trzech policjantów. Podobnie zdanie miała organizacja praw obywatelskich ACRI, która krok o demontażu bluźnierstwa nazwała kapitulacją wobec przemocy”. Organizacja ta stwierdziła, że powoduje to “poważne szkody” dla wolności sztuki.

Pseudodzieło nazwane „McJesus” przedstawia maskotkę właściciela sieci McDonald’s. Jego autorem jest podający się za “artystę” Jani Leinona z Finlandii. Chrześcijanie w swojej bezsilności organizowali liczne protesty przeciwko tej obrzydliwej prowokacji, a o usunięcie tego “dzieła” apelowali hierarchowie oraz izraelska minister kultury Miri Regev.

Nie były to jedyne eksponaty, które szargały imię Pana Boga w tym przybytku. Przedstawiono tam również Maryję i Chrystusa jako Barbie i Kena. Niestety, nie zostaną one usunięte, a jedynie przesłonięte zasłoną oraz oznaczone wskazówką, że mogą mieć obraźliwy charakter.

Żenujące było tłumaczenie muzeum po gwałtownych protestach, w którym pobrzmiewała próba usprawiedliwienia bluźnierstwa i antychrześcijańskiej prowokacji. W wydanym oświadczeniu napisano, że „dyskusja o sztuce, cokolwiek ona przedstawia, nigdy nie może się przeradzać w przemoc i musi być prowadzona w poszanowaniu, nawet w sytuacjach kontrowersyjnych”. Dodano, że miało to wskazywać na wykorzystywanie symboli religijnych przez koncerny. Szkoda, że organizatorzy wystawy o tytule “Święte dobra” nie brali pod uwagę tego, że kpiny i bluźnierstwa z Pana Boga muszą spotkać się z oporem miejscowych chrześcijan.

Jak widać wytrwałą walka ma sens.

Źródło; dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!