Wiadomości

Władze Berlina oddawały bezdomne dzieci “pod opiekę” pedofilom. Nowe informacje o tzw. eksperymencie Kentlera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już w 2020 r. Uniwersytet w Hildesheim przygotował raport, z którego wynikało, że władze Berlina przez 30 lat celowo przekazywały bezdomne dzieci pod opiekę pedofilom w ramach tzw. eksperymentu Kentlera.

Niemiecki pedagog przekonywał, że kontakty seksualne między dziećmi i dorosłymi nie są szkodliwe. Dlatego dzieci odebrane patologicznym rodzinom lub żyjące na ulicach Berlina Zachodniego często trafiały pod opiekę samotnych rodziców zastępczych, mających już za sobą wyroki za przestępstwa seksualne. Szokujące praktyki miały miejsce od końca lat 60. do początku lat 2000. Kentler zmarł w 2008 r. Teraz okazuje się, że także sam pedagog dopuszczał się przemocy seksualnej.

„Ponadto istniały powiązania z urzędami do spraw młodzieży (Jugendamtami) w Niemczech Zachodnich, a także z instytucjami naukowymi i specjalistycznymi towarzystwami zawodowymi oraz z częścią Kościoła protestanckiego. Są dowody potwierdzające zakwaterowanie dzieci w Domach Martina Bonhoeffera w Tybindze” – relacjonuje nowe ustalenia Deutsche Welle. Pokrzywdzeni twierdzą, że sieć pedofilska działała również w jednej z protestanckich gmin w Niemczech Zachodnich, choć jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnych liczbach ofiar.

źródło: DW.COM, PORTAL TVP.INFO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!