Jeśli Zachód myślał, że Rosja się cofnie, to nie zrozumiał Rosji
Wiadomości

Władimir Putin wystąpił na drogę sądową przeciwko portalowi Magna Polonia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Właśnie otrzymaliśmy pozew od kancelarii prawnej reprezentującej prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, który czuje się oburzony tym, w jaki sposób relacjonujemy na naszym portalu przebieg “operacji specjalnej na Ukrainie”.

W szczególności Władimir Putin uważa za niedopuszczalne nazywanie przez nas tego, co dzieje się obecnie na Ukrainie, wojną. Prawnik rosyjskiego prezydenta zwraca uwagę, iż Rosja nie jest w stanie wojny z Ukrainą, bo “ta musiałaby być poprzedzona aktem wypowiedzenia wojny, a wszak nikt nikomu tu wojny nie wypowiadał”.

Za oburzające uznaje Władimir Putin słowa, iż “Rosja dokonała inwazji na Ukrainę”, przypominając, że Rosja nigdy w całej swej historii na nikogo nie napadła, co zresztą wyraźnie podkreślił niedawno Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta RF. Tym bardziej za skandaliczne uznał prezydent Rosji informacje, jakoby na Ukrainie z rąk żołnierzy rosyjskich ginęli cywile, że żołnierze rosyjscy trudnią się maruderstwem, a nawet dokonują gwałtów.

“Żołnierze rosyjscy i radzieccy w całej swej historii nigdy nie zabijali cywilów. Zawsze bowiem stanowili wzór cnót rycerskich. Nie jest możliwe, by radziecki czy rosyjski żołnierz dokonał gwałtu czy rabunku. Wszelkie sugestie, iż mogą mieć miejsce, albo miały miejsce w przeszłości, to kłamstwo, które winno być ścigane z całą surowością” – czytamy w pozwie.

Pełnomocnik Władimira Putina zwrócił uwagę, że “fałszywe informacje na temat Rosji i Związku Radzieckiego pojawiają się na portalu Magna Polonia od dawna”, zwracając uwagę na “artykuły dotyczące tzw. zbrodni katyńskiej, której sprawstwo fałszywie przypisywanej jest Związkowi Radzieckiemu, podczas gdy jest bezspornie dowiedzione, że dokonali tego Niemcy”. To samo tyczy się artykułów o Operacji Polskiej NKWD czy “rzekomych zbrodni dokonywanych na Polakach przez Rosjan w XVIII i XIX wieku” – zaznaczono w pozwie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!