Wiadomości

Wisła Kraków w 24 godziny sprzedała akcje za cztery miliony złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W 24 godziny Wisła Kraków sprzedała, za pośrednictwem platformy beesfund.com, akcje za cztery miliony złotych. Uzyskane w ten sposób środki pozwolą klubowi na spłatę najpilniejszych długów i grę w piłkarskiej ekstraklasie.

Sprzedaż akcji rozpoczęła się we wtorek rano. Zainteresowanie ich nabyciem przeszło najśmielsze oczekiwania. Doprowadziło nawet do zawieszenia serwerów strony, na której można było je nabywać. W środę tuż po godzinie siódmej wszystkie akcje znalazły nabywców, choć według pierwotnych planów sprzedaż miała potrwać do… 5 marca.

W wolnej sprzedaży znalazło się 40 tysięcy jednostek, co stanowi 5,115 proc. wszystkich akcji Wisły SA. Jedna kosztowała 100 złotych. Trafiły do 9124 nabywców.

Beesfund.com jest platformą udziałowego finansowania społecznościowego. To alternatywny sposób inwestowania w spółki. Wielu inwestorów indywidualnych obejmuje udziały w spółce wpłacając środki finansowe przez internet. Wisła jest pierwszym w Polsce klubem sportowym, który wyemitował akcje na tego typu platformie.

Kibice Wisły od kilku lat wspierają finansowo klub. Poprzez różne zbiórki i akcje zebrali około dwóch milionów złotych. Obecnie trwa także sprzedaż karnetów na mecze wiosennej rundy ekstraklasy. Zakupiono ich już, łącznie z całosezonowymi, prawie dziesięć tysięcy.

Zmagająca się od dłuższego czasu z kłopotami finansowymi Wisła po 20 kolejkach z dorobkiem 29 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy, a pierwszy mecz ligowy w tym roku rozegra 11 lutego z Górnikiem w Zabrzu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!