Wiadomości

Wirtualna Polska zmanipulowała wypowiedź prezydenta Dudy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warto zwrócił uwagę, w jaki sposób portal Wirtualna Polska zmanipulował wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy:

– Nie ma w naszym kraju miejsca na ksenofobię, chorobliwy nacjonalizm, antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa. Tacy ludzie są wykluczeni. Mają postawę, której nie da się inaczej nazwać, jak tylko postawą niegodną – mówił Andrzej Duda.

– Chcę także jako prezydent podkreślić jedną rzecz. Jest mi niezmiernie przykro, martwi mnie ogromnie i wzbudza mój wewnętrzny protest niesprawiedliwość przejawiającą się wobec nas, ludzi mieszkających w Polsce, prezentujących taką właśnie postawę w wielu mediach zagranicznych, gdzie z 60 czy 40 tys. uczestników Marszu Niepodległości próbuje się robić nazistów. W Polsce ludzie doskonale wiedzą co to znaczy nazizm, nienawiść i mordowanie ludzi z tego powodu, że pochodzą z takiego, a nie innego narodu – dodał prezydent.

W tym miejscu Wirtualna Polska kończy cytat, za to dodaje od siebie taki oto komentarz:

„Prezydent Duda odniósł się w ten sposób do wydarzeń na Marszu Niepodległości. Część manifestujących miała ze sobą rasistowskie transparenty jak np.: “Europa będzie biała albo bezludna”, “Wszyscy różni, wszyscy biali”, “Biała Europa braterskich narodów”. Skandowali też hasła “Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, “Naszą drogą nacjonalizm”, “Precz z lewactwem”, “Polska katolicka, nie laicka”.”

A co takiego naprawdę powiedział wtedy prezydent Duda, a co zostało wycięte przez Wirtualną Polskę? Ano spójrzmy:

„Być może niektórzy na Zachodzie tego nie rozumieją, ale powinni to sobie dobrze przestudiować i dobrze wytłumaczyć – powiedział prezydent.”

„Prezydent Andrzej Duda ostro potępił to, co wydarzyło się w Warszawie podczas Marszu Niepodległości” – napisała Wirtualna Polska, podczas gdy niezalezna.pl zatytułowała swój materiał następująco:
Prezydent skrytykował zagraniczne media. „Z 60 tys. uczestników Marszu Niepodległości próbuje się robić nazistów”

Chyba nie musimy wyjaśniać, kto tu kłamał…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!