Wiadomości

Młodzież Wszechpolska odcięła się od wypowiedzi swojego rzecznika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Słowa rzecznika Młodzieży Wszechpolskiego Mateusza Pławskiego nie wyrażały oficjalnego stanowiska organizacji. Ich forma i treść nie zostały przez stowarzyszenie uprzednio zaakceptowane – poinformował dziś Zarząd Główny Stowarzyszenia Młodzieży Wszechpolskiej.

Mateusz Pławski, rzecznik MW, w wywiadzie dla portalu DoRzeczy.pl. powiedział m.in., „że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem”.

W wydanym dziś oświadczeniu Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej podkreślił, że słowa Mateusza Pławskiego opublikowane przez portal DoRzeczy nie wyrażały oficjalnego stanowiska organizacji. Jak zaznaczono, ich forma i treść nie zostały przez stowarzyszenie uprzednio zaakceptowane.

– W związku z powyższym Zarząd Główny przyjął, jako uzasadnioną, samokrytykę kol. rzecznika i jego oddanie się do dyspozycji władz organizacji – czytamy.

MW podkreśla też, że na Marsz Niepodległości zaproszeni są wszyscy, dla których idea niepodległej Polski jest ważna.

– Jak wspomniano w wywiadzie i jak mogli Państwo zobaczyć na trasie Marszu – uczestniczyły w nim osoby innych narodowości, czy wyznań – bo tego dnia spoiwem była polska niepodległość – zaznaczono w oświadczeniu.

Podkreślono, że członkami MW są chociażby osoby pochodzenia tatarskiego, które są wzorowymi działaczami, wzorowymi patriotami.
–  To najlepszy dowód na to, że jako organizacja nie kierujemy się kryteriami rasowymi – czytamy w oświadczeniu.

/PAP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!