Wiadomości

Winnicki: Wyrzucenie Kowalskiego to jasny sygnał, że PiS kapituluje na całej linii wobec Brukseli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Na moim biurku w tej chwili leży podpisana już przez pana premiera Mateusza Morawieckiego dymisja ministra Janusza Kowalskiego. Także jeszcze dzisiaj pan minister tę dymisję otrzyma – poinformował Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

Jak zauważa Radio Maryja, Janusz Kowalski był wiceministrem aktywów państwowych z rekomendacji Solidarnej Polski. Od dawna szedł w poprzek rządowych planów, jeśli chodzi o energetykę. Zresztą, nie tylko on. Cała Solidarna Polska nie poparła rządowej strategii energetycznej, która będzie realizowana do 2040 roku.

„Broniłem i będę bronić suwerenności energetycznej RP i przeciwdziałać niekorzystnym dla Polski i Polaków skutkom decyzji podjętych na szczytach Rady Europejskiej w latach 2019-2020” – poinformował Janusz Kowalski.

Solidarna Polska jest przeciwko rosnącym celom redukcyjnym, jakie zaakceptował premier Mateusz Morawiecki. Obawia się kosztów transformacji energetycznej, a także rosnących cen energii elektrycznej i ciepła.

– Jest tutaj duża różnica poglądów pomiędzy większością rządu a tym, co głosił minister Janusz Kowalski – wyjaśnił Jacek Sasin.

Dymisję Janusza Kowalskiego skomentował poseł Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego:

Wyrzucenie Kowalskiego to, poza wszystkimi aspektami wewnątrzrządowych przepychanek, jasny sygnał, że PiS kapituluje na całej linii wobec Brukseli jeśli chodzi o politykę energetyczną. Polskę czekają potężne podwyżki cen prądu, wstrząs sektora i ogromny import ropy, gazu, węgla.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!