Wiadomości

Wikariat Rzymu zmienia decyzję: parafie będą jednak otwarte

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kościoły parafialne w Rzymie będą otwarte – ogłosił w piątek papieski wikariusz dla stołecznej diecezji ks. kard. Angelo De Donatis. Zmienił tym samym swe rozporządzenie z poprzedniego dnia, w którym zalecił zamknięcie wszystkich kościołów z powodu koronawirusa.

Wszystkie kościoły w Wiecznym Mieście miały być zamknięte do 3 kwietnia, czyli tak długo, jak będzie obowiązywać dekret rządu Włoch o zaostrzonych krokach walki z epidemią.

Nowy list do wiernych, opublikowany na stronie internetowej wikariatu, jest interpretowany jako reakcja na słowa papieża Franciszka z porannej piątkowej Mszy św. w Watykanie, w trakcie której mówił o tym, że nie można zostawiać wiernych samym sobie.

„To natchnęło nas do uwzględnienia innej potrzeby; chodzi o to, aby zamknięcie naszych kościołów nie było powodem dezorientacji i zagubienia” – wyjaśnił wikariusz.

Podkreślił, że istnieje ryzyko, że wierni będą się czuć „jeszcze bardziej odizolowani”.

„Stąd nowy dekret, który zostaje wysłany z tym listem i zawiera wskazówkę, by pozostawić otwarte kościoły parafialne i te, które są siedzibami misji, zajmujących się troską o dusze” – dodał ks. kard. De Donatis. Zaapelował do księży, by zachowywali środki ostrożności i pomagali ubogim.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!