Wiadomości

Wielki pożar w Myszkowie, płonie zakład recyklingu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Blisko 30 jednostek strażackich walczy w czwartek rano z pożarem, który wybuchł w zakładzie przetwórstwa odpadów przemysłowych w Myszkowie. W ogniu stanęła hala recyklingu o wymiarach ok. 40 na 60 metrów.

Pożar w Myszkowie wybuchł w czwartek, 15 sierpnia z samego rana i obudził mieszkańców. Ogromny słup czarnego dymu widoczny jest z każdego miejsca w mieście.

Strażacy gaszą pożar od godz. 6. Gęstą, wysoką, czarną chmurę dymu widać z każdego miejsca w Myszkowie.
Jak informuje straż pożarna, płonie hala recyklingu odpadów. Obiekt o wymiarach 60×40 m – w całości się zawalił. Na miejscu pracuje 28 zastępów straży pożarnej.

Zakład Przerobu Odpadów Przemysłowych w Myszkowie, gdzie doszło do pożaru, zajmuje się odzyskiem i recyklingiem odpadów przemysłowych i poużytkowych. Posiada nowoczesną, unikatową w skali kraju linię do pełnego recyklingu zużytych filtrów olejowych, paliwowych i powietrznych oraz sorbentów, czyściw i zaolejonych ubrań roboczych, a także linię technologiczną do odzysku odpadów skórzanych, gumowych, tekstylnych i z tworzyw sztucznych. Może też wytwarzać z opadów paliwa alternatywne. Zakład sąsiaduje ze składem budowlanym Mrówka. Nieco dalej jest Urząd Skarbowy. W bliskiej odległości nie ma domów mieszkalnych.

/Dziennik Zachodni, fot. Janusz Strzelczyk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!