Wiadomości

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy padła ofiarą oszustów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła miliony maseczek, które nie chronią przed zarażeniem koronawirusem – ustalił dziennik „Fakt”.

WOŚP zakupiło 50 tys. pakietów ochronnych z Chin, wśród których znajdowały się maseczki (około 2,5 mln sztuk). Jak informuje „Fakt” część z tego sprzętu została już skierowana do stacji pogotowia ratunkowego, DPS-ów, oddziałów ginekologiczno-położniczych oraz niektórych szpitali.

„1 maja 2020 r. Fundacja otrzymała wynik badań przeprowadzonych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, z których wynika, że półmaski filtrujące KN95, które stanowiły część Indywidualnych Pakietów Ochrony Osobistej dla ratowników medycznych, nie spełniają normy pozwalającej na stosowanie ich w celu ochrony układu oddechowego personelu medycznego przed wirusem Sars-Cov-2” – informuje fundacja w przesłanym do „Faktu” oświadczeniu.

„WOŚP zaniepokojona doniesieniami medialnymi z całego świata na temat jakości osobistych materiałów ochronnych sprowadzanych z Chin, wielokrotnie sprawdzała u firmy Paramedica Polska czy posiada ona niezbędne atesty na zamawiane u niej materiały ochronne” – czytamy w oświadczeniu.

– Z przykrością stwierdzamy, że staliśmy się kolejną ofiarą nieuczciwych praktyk chińskich producentów i że niestety nie jesteśmy jedyni. Wiemy już, że podobna sytuacja dotyka też inne firmy i organizacje w krajach, w których nieporównywalnie większe zamówienia okazały się nie spełniać norm – tłumaczy Jerzy Owsiak.

/fakt.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!