Wiadomości

PO wybrało kandydata: nowym kandydatem na prezydenta Rafał Trzaskowski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta – zdecydował zarząd Platformy Obywatelskiej. Wcześniej, nieoficjalnie o sprawie dowiedział się portal tvp.info. Małgorzata Kidawa-Błońska oświadczyła dziś, że rezygnuje ze startu w wyborach.

– Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska stanęły przed decyzją nominowania kandydata na prezydenta RP. Jednomyślną rekomendacją Zarządu Krajowego PO, przedstawioną naszym koalicjantom, jest rekomendacja dla prezydenta Rafała Trzaskowskiego – powiedział przewodniczący PO Borys Budka.

– Dzisiaj staję przed państwem jak kandydat na prezydenta RP, biorąc na siebie olbrzymią odpowiedzialność walki o demokratyczną Polskę – powiedział z kolei Rafał Trzaskowski.

Jak stwierdził, Polacy „pójdą na wybory demokratyczne, tajne i powszechne”, które będą „bezpieczne”. Ma to być zasługą m.in. Kidawy-Błońskiej.

– Idę się bić o państwo, w którym wyciąga się wnioski z błędów III RP, ale nie depcze się wszystkiego co przez 30 lat udało się osiągnąć. (…) Idę walczyć o państwo, dla którego bezpieczeństwo jest najważniejsze. Państwo silne, bezpieczne, demokratyczne, oparte o to, co jest najważniejsze – o rządy prawa – dodawał Trzaskowski.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!