Wiadomości

Wielka Brytania przekaże Ukrainie wyrzutnie M270

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjski minister obrony Ben Wallace w wydanym w nocy z niedzieli na poniedziałek oświadczeniu poinformował, że Wielka Brytania dostarczy Ukrainie wyrzutnie pocisków M270 MLRS, a także przeszkoli na swoim terytorium ukraińskich żołnierzy w zakresie ich obsługi.

“Te wysoce wydajne wieloprowadnicowe systemy rakietowe pozwolą naszym ukraińskim przyjaciołom lepiej chronić się przed brutalnym użyciem artylerii dalekiego zasięgu, którą siły (prezydenta Rosji Władimira) Putina stosują na oślep do zrównywania miast z ziemią” – przekazał szef resortu obron Wielkiej Brytanii, dodając, że decyzja w tej sprawie została podjęta w koordynacji ze Stanami Zjednoczonymi.

M270 MLRS to wyprodukowana w USA opancerzona, gąsienicowa, wieloprowadnicowa wyrzutnia pocisków. W wersji, która ma zostać przekazana przez Wielką Brytanię, wystrzeliwane pociski mają zasięg do ok. 80 km. Przypomnijmy, że w środę prezydent USA Joe Biden ogłosił przekazanie Ukrainie czterech wysoce mobilnych wyrzutni HIMARS, które są nieco nowszą wersją M270 MLRS. Miał wcześniej otrzymać od Kijowa zapewnienie, że nie będą one używane do atakowania celów na terytorium Rosji.

/defence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!