Wiadomości

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, czyli kolejny sondaż poparcia dla partii politycznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zjednoczona Prawica wciąż na czele partii z największym poparciem wśród Polaków – taki wniosek płynie z najnowszego sondażu pracowni United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, a trzecie – Polska 2050. Partia Szymona Hołowni zanotowała największy wzrost poparcia ze wszystkich ugrupowań biorących udział w badaniu. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Lewica, Konfederacja oraz PSL-Koalicja Polska.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 36,5 proc. respondentów. To wynik lepszy o 0,3 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem pracowni. Druga Koalicja Obywatelska odnotowała wynik 24,9 proc. To spadek o 0,3 pkt. proc. Trzecia Polska 2050 może pochwalić się poparciem rzędu 11 proc., co oznacza, że zyskała aż 2,4 pkt. proc.

Na dalszych miejscach znaleźli się: Lewica z wynikiem 9,4 proc., Konfederacja, która zdobyła 5,6 proc. wskazań (wzrost o 0,4 pkt. proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska, na które chce głosować 5,3 proc. ankietowanych (spadek o 0,4 pkt. proc.). Aż 7,3 proc. badanych nie było w stanie stwierdzić, na którą partię oddać głos.

/wp.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!