Wiadomości

Wielka Brytania planuje w zimie przerwy w dostawach prądu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agencja Reutera, powołując się na raport agencji Bloomberg News, poinformowała, że Wielka Brytania planuje w zimie przerwy w dostawach energii elektrycznej dla przemysłu i gospodarstw domowych, jeśli zimna pogoda zbiegnie się z niedoborem gazu.

Rządowy scenariusz przewiduje uruchomienie rezerwowych elektrowni węglowych, w najgorszym przypadku niedobór mocy elektrycznej może wynieść około jednej szóstej szczytowego zapotrzebowania. Przy takim scenariuszu, w połączeniu z temperaturami poniżej średniej i zmniejszonym importem energii elektrycznej z Norwegii i Francji, Wielka Brytania może być narażona na to, że w ciągu czterech dni w styczniu będzie musiała zastosować środki nadzwyczajne w celu oszczędzania gazu – stwierdza raport.

Reuters przypomina, że raport Bloomberga pojawia się po tym, jak Bank Anglii ostrzegł w zeszłym tygodniu, że Wielka Brytania jest na drodze do długiej recesji, gdyż bezprecedensowe ceny energii spowodowały, że inflacja zmierza do poziomu 13 procent, a proces decyzyjny w Wielkiej Brytanii został utrudniony przez walkę o fotel szefa rządu, które rozstrzygnięcie nastąpi piątego września.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!