Wiadomości

Steven Seagal przyjechał na Donbas. Nakręci tam film propagandowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

​Amerykański aktor kina akcji Steven Seagal przyjechał do Donbasu, by kręcić film dokumentalny – poinformował szef donieckich separatystów Denys Puszylin. Gwiazdor, od lat blisko powiązany z Moskwą, odwiedził dawny obóz filtracyjny dla ukraińskich jeńców w Ołeniwce – informuje RMF.

Steven Seagal przyjechał do Donbasu, gdzie ma kręcić film dokumentalny o trwającym tam konflikcie – poinformował szef tzw. Donieckiej Republiki Ludowej Denys Puszylin. Jak zaznaczył lider separatystów, Seagal odwiedził “areszt śledczy” w Ołeniwce, gdzie rozmawiał z ukraińskimi jeńcami. Puszylin przekonuje, że część więźniów “zginęła tam niedawno w wyniku ataku rakietowego ukraińskich formacji zbrojnych”.

“Na spotkaniu Steven zauważył, że 98 proc. osób, które mówią o konflikcie w mediach, nigdy tu nie było. Dlatego świat nie zna prawdy. Chce zmienić sposób, w jaki patrzymy na tę wojnę” – napisał Puszylin. Prezenter i propagandysta Władimir Sołowiow z kolei napisał, że Seagalowi pokazywano m.in. “fragmenty amerykańskich rakiet, które potwierdzają udział Kijowa w masakrze jego własnego wojska”.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!