Europa Islam Wiadomości

Wielka Brytania: Lokalne władze zakazały sprzedaży kubków z wizerunkiem symbolu templariuszy gdyż miały one ranić uczucia muzułmanów. Teraz przepraszają

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władze dystryktu Charnwood w Wielkiej Brytanii, wydały zakaz sprzedaży kubków z wizerunkiem Templariuszy i innych krzyżowców. Powodem była skarga jednego z klientów, którzy stwierdził, że obraża to muzułmanów. Po kilku dniach od wprowadzenia zakazu, władze cofają wydaną decyzję i przepraszają.

56-letnia Tina Gayle sprzedaje kubki w Loughborough z wizerunkiem Templariuszy. Przedstawiają rycerza z motto „Nie dla nas Panie, nie dla nas to, ale dla chwały Twojej”. Nie spodobało się to jednemu z klientów, który złożył skargę.

Otrzymała listownie decyzję od Rady Charnwood, że musi usunąć ze swojego stoiska wszystkie kubki, ponieważ obrażają muzułmanów, którzy w przeszłości byli zabijani przez Templariuszy. Ponieważ kobieta odmówiła wycofania swoich produktów, dostała zakaz sprzedaży na terenie Loughborough.

Zakaz trwał dość krótko, władze szybko wycofują się ze swojej decyzji. „Otrzymaliśmy skargę, ponieważ ktoś został urażony przez kubki, ale nie uważamy kubków za obraźliwe”. – powiedział jeden z urzędników. Przedstawiciele Rady Charnwood przyznali się do błędnej decyzji i przeprosili.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!