Europa Islam Wiadomości

Wielka Brytania: Dziewczyna w ramach zadania domowego miała napisać list do swojej rodziny, w którym oznajmia, że przechodzi na islam

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Napisz list do swojej rodziny o swojej konwersji na islam” – taką pracę domową otrzymała dwunastolatka ze szkoły z Houghton-le-Spring w Wielkiej Brytanii. Jej ojczym nie zgodził się na odrobienie zadania i złożył skargę.

W rozmowie z angielskim dziennikiem „Daily Mail” ojczym nastolatki Mark McLachlan powiedział, że wie o tym, że w ramach krajowego programu nauczenia, uczniowie muszą dowiadywać się o wszystkich religiach.

„Po prostu nie rozumiem, dlaczego nauczyciele mieliby kazać dziecku pisać list do rodziny na temat nawrócenia na inną religię. Nie rozumiem, co miałoby to dać” – powiedział McLachlan.

„Jeśli chcą, aby dzieci uczyły się o islamie, to niech uczą o nim i jego historii. To czego nie chcę, to szkoła, która każe mojej pasierbicy badać powody swojej konwersji na inna religię” – mówił zbulwersowany.

McLachlan zrobił zdjęcie notatkom córki i opublikował je w internecie. Zgłosił też skargę w szkole. W szkole powiedziano mu, że jest to część programu nauczania i pokazano przykładowe pytania egzaminacyjne dotyczące islamu, chrześcijaństwa i hinduizmu.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!