Polska Wiadomości

Wielbiciel Bandery w Lechu Poznań

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O ciekawej rzeczy napisał profil FB – Lepsza Zmiana. Naszym zdaniem osoba stojąca po lewej stronie jest faktycznie bardzo podobna do Wołodymyra Kostewycza, który od 10 stycznia 2017 jest związany z Lechem Poznań. Nie zgadzają się jednak barwy Karpat Lwów, ze strojami widocznymi na zdjęciu(chociaż można je znaleźć na stronie Karpat Lwów nie są one oficjalnymi strojami – http://www.fckarpaty.lviv.ua/ua/news/12095/page.html i jak się dowiedzieliśmy są zastępczymi strojami – pisała nawet o tym nasza ulubiona Gazeta Wyborcza), zobaczcie sami:

https://g.co/kgs/mvvGVT – zdjęcia piłkarza.

Fragmenty artykułu z GazWybu:

Karpaty na co dzień grają w barwach zielono-białych. Jak piszą autorzy listu, od nowego sezonu ich zapasowym strojem są koszulki czerwono-czarne. Takimi kolorami posługiwała się Ukraińska Powstańcza Armia (UPA). Dziś przejęła je nacjonalistyczna partia Swoboda.

– Wybór właśnie takich kolorów stroju to swoisty ukłon w stronę kolorystyki ruchu narodowowyzwoleńczego walczącego o wolność Ukrainy, na którego czele stał bohater Ukrainy Stepan Bandera – powiedział Danyło Nikulenko, kierownik centrum prasowego klubu. Wielu Ukraińcom UPA kojarzy się przede wszystkim z walką z komunistyczną władzą, a o wołyńskiej masakrze niewiele niestety wiedzą.

(http://wyborcza.pl/1,76842,16719332,Srodowiska_kresowe_nie_chca_w_Mielcu_zespolu_pochwalajacego.html – jak nie musicie to nie klikajcie)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!