Polska Wiadomości

Większość Polaków popiera karę śmierci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com badanie, które przeprowadził Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, wskazuje, że Polacy popierają karę śmierci. Chcą także wprowadzenia dwóch kar, które obecnie nie obowiązują, m.in. kary chłosty.

Kara śmierci przez wiele lat była w polskim porządku prawnym, jednak od 1988 roku już nie obowiązuje, w przeciwieństwie do wielu cywilizowanych państw, jak np. Stany Zjednoczone czy Japonia.

Wśród Polaków nie brak zwolenników takiego rozwiązania, jest ich nawet więcej niż przeciwników – choć mniej niż 50 procent. Przywrócenie kary śmierci popiera 43 procent badanych, przeciw jest 41 procent.

Innym rozwiązaniem, o które pytano w Ogólnopolskim Badaniu Wiktymizacyjnym Polaków 2020, było wprowadzenie kary dożywotniego pozbawienia bez możliwości wcześniejszego wyjścia na wolność. Rozwiązanie takie popiera aż 81 procent badanych.

Innym rozwiązaniem, które popierają Polacy jest wprowadzenie jako kary…skierowania do obozu pracy. Zwolenników takiego rozwiązania jest aż 64 procent, przeciw było 26 procent.

Znacznie mniejszym poparciem cieszy się pomysł wprowadzenia kary chłosty. Popiera ją jedynie 21 procent badanych, przeciw jest natomiast 67 procent respondentów.

Chyba nikogo to nie dziwi. Pytanie tylko gdzie w tej sytuacji jest tzw. demokracja?

Kara śmierci po katolicku.

 

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!