Wiadomości

Obłęd: Powitanie kierownika pociągu oburzyło “osobę niebinarną”, przewoźnik przeprasza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjski przewoźnik przeprosił pasażera za komunikat, który nadano w pociągu. „Dzień dobry Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta” – powiedział kierownik pociągu przez głośniki, aby powitać podróżnych. Na pokładzie znajdował się ktoś, kto określa się jako „osoba niebinarna”, który to wywołał z tego powodu aferę, bo go rzekomo ów komunikat oburzył.

Laurence Coles, podróżował pociągiem należącym do London North Eastern Railway. Tuż po rozpoczęciu podróży z głośników pociągu nadano komunikat: „Dzień dobry Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta”. Coles stwierdził w mediach społecznościowych, że poczuł się urażony tymi słowami, ponieważ jest osobą niebinarną, czyli taką, która nie czuje przynależności do konkretnej płci.

„Dzień dobry panie i panowie, chłopcy i dziewczęta… więc jako osoba niebinarna ta zapowiedź tak naprawdę mnie nie dotyczy, więc nie będę słuchać” – napisał na Twitterze. Wspólnie z Laurence’m podróżowała jego przyjaciółka, która też twierdzi, że jest osobą niebinarną również poczuła się oburzona.

W normalnym kraju nikt by na to nie zwrócił uwagi, ale nie w pędzącej ku totalitaryzmowi Wielkiej Brytanii, w której ludzie zostali w dużej mierze skutecznie zaszczuci…

London North Eastern Railway zdecydował się przeprosić pasażerów. „Bardzo mi przykro, że to widzę, Laurence, nasi kierownicy pociągów nie powinni używać takiego języka i dziękuję za zwrócenie mi na to uwagi”. Firma poprosiła Coles’a o doprecyzowanie jakim pociągiem jechał i zobowiązała się do zwrócenia uwagi pracownikom.

„Bardzo ciężko pracowaliśmy nad edukacją naszych ludzi, dlaczego zaimki specyficzne dla płci nie są odpowiednie w takich przypadkach i przykro nam, że nie zostało to tutaj zastosowane” – poinformowała firma.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!