Polska Wiadomości

Większość ekspertów jest zgodnych. Debatę prezydencką wygrał Krzysztof Bosak

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Debata prezydencka TVP. – Debatę wygrał Krzysztof Bosak. Miał odwagę oceniać głupie pytania Telewizji Polskiej. Wiedział co robić, komunikował się ze swoimi wyborcami i wzniósł się ponad podziały polityczne – ocenia prof. Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

– Przekonaliśmy się po raz kolejny, że telewizja publiczna to młotek w partii rządzącej do okładania kandydatów opozycyjnych. Tę debatę przegrała telewizja rządowa, zwana kiedyś publiczną – komentuje debatę prezydencką prof. Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

Według Marka Migalskiego debatę wygrał Krzysztof Bosak. – Miał odwagę oceniać głupie pytania Telewizji Polskiej. Kiedy mówił na temat związany z małżeństwami homoseksualnymi, stwierdził, że to pytanie jest celowo zadane, bo ma pogrążyć kandydata PO. Wzniósł się ponad podziały polityczne – mówi prof. Migalski.

– Wiedział co robić, komunikował się ze swoimi wyborcami, zyskał też na swobodnej wypowiedzi, którą wygłaszał jako ostatni. Głównym konkurentem Krzysztofa Bosaka jest Andrzej Duda, który był spięty. A Bosak mówił sprawnie, składnie. Treść jego wypowiedzi była taka, że mogła zadowolić nie tylko żelazny elektorat konfederacji – ocenia prof. Migalski.

Jak twierdzi prof. Migalski, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski byli dla siebie konkurencją, ale ich wypowiedzi ani nie kompromitowały, ani nie dawały szansy na zdobycie nowych wyborców. A raczej utwierdzały w przekonaniach, które wygłaszali.

– Reszta kandydatów próbowała uderzać w PO i PiS. Szczególnie było to widoczne u Roberta Biedronia. Jednak mimo dużej oglądalności debata nie wpłynie na wybory prezydenckie – mówi prof. Migalski.

I dodaje: – Gdybyśmy miał powiedzieć, kto przegrał debatę, to z pewnością wymieniłbym Telewizję Polską. Pytania były skonstruowane tak, aby uderzać w Rafała Trzaskowskiego i pomagać Andrzejowi Dudzie. Wygląda to tak, jakby zostały napisane na Nowogrodzkiej. Ta debata potwierdziła jedynie fakt, że pieniądze wydawane na telewizję rządową są pieniędzmi przekazywanymi na propagandę.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Co o tym myślicie?

Źródło: wiadomości.wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!