Wiadomości

Większość Polaków jest nastawiona entuzjastycznie do budowy elektrowni atomowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pracownia Social Changes zapytała Polaków o stosunek do budowy elektrowni atomowej. Większość badanych jest nastawiona entuzjastycznie.

Pracownika Social Changes w badaniu na zlecenie serwisu wPolityce.pl zapytała ankietowanych: Czy popiera Pani/Pan budowę elektrowni atomowych w Polsce w związku z coraz wyższymi opłatami związanymi z produkcją energii elektrycznej z węgla?

Większość Plaków jest entuzjastycznie nastawionych do tego pomysłu. 51 proc. badanych odpowiedziało pozytywnie, z czego 22 proc. ankietowanych zaznaczyło odpowiedź “zdecydowanie tak”, a 29 proc. “raczej tak”.

Nadal jednak aż 30 proc. respondentów nie kryje jednak sceptycyzmu. 15 proc. ankietowanych wskazało odpowiedź “zdecydowanie nie”, a dokładnie drugie tyle zaznaczyło opcję “raczej nie”.

19 proc. badanych nie ma wyrobionej opinii w tym temacie.

Ciekawie rozkłada się poparcie dla tego pomysłu wśród wyborców trzech największych ugrupowań politycznych. Wśród wyborców PiS 58 proc. jest za, a 28 przeciwnych; wśród zwolenników KO ten współczynnik wynosi natomiast 65 proc. na tak do 21 proc. głosów sceptycznych. Z kolei wśród wyborców Szymona Hołowni 58 proc. popiera to rozwiązanie a 30 proc. jest mu przeciwna.

Badania potwierdzają, że większość Polaków jest entuzjastycznie nastawionych do pomysłu budowy elektrowni atomowych w Polsce.

/wpolityce.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!