Wiadomości

Wiedźmy wyszły na ulice Krakowa. Nic im się nie podoba i przeciwko wszystkiemu protestują

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przez Kraków przeszedł w sobotę marsz cnotliwych niewiast, wiedźm i innych obywateli. Uczestnicy marszu skandowali “Wolne sądy, wolna szkoła, wolne media”. Mieli ze sobą transparenty z hasłami: “Lepiej nie zaczynajcie z wiedźmami”, “Wolę być wiedźmą niż niewiastą”, “Stop ideologizacji szkół”, “Zachować cnotę czy rodzić dzieci?”, “Tu jest Kraków, Polska, UE, Europa, planeta Ziemia”.

Można odnieść wrażenie, że w akcji wzięły udział osoby zgorzkniałe, które mają nieudane życie i jedyne, czego pragną, to by inni mieli równie nieudane życie jak one. Tak więc był to swoisty zlot życiowych nieudaczników…

Zebrali się koło pomnika Smoka Wawelskiego i krakowskimi Plantami dotarł na Rynek Główny, uczestniczyło ponad 100 osób. Niektóre były przebrane za czarownice, z miotłami w dłoniach i w wysokich czarnych kapeluszach na głowach.

– Są trzy niezwykle poważne tematy, które sprawiają, że nie możemy być cicho – mówiła przewodnicząca KOD Małopolska Ewelina Pytel. Jak wyjaśniła, chodzi o “próbę odebrania autonomii polskim szkołom i odebrania głosu wolnym mediom” oraz o to, że – jak wskazała – Polska jest “wyprowadzana z europejskiego sytemu sprawiedliwości”.

Prof. Fryderyk Zoll mówił podczas demonstracji, że minister edukacji Przemysław Czarnek “chce podporządkować uczelnie”, a wypowiedź o potrzebie kształtowania cnót niewieścich wskazuje – jak powiedział Zoll, że gdyby dziś został napisany “Młot na czarownice” (XV-wieczny traktat autorstwa dominikańskich inkwizytorów) to pewnie byłaby to “publikacja, która ukazałaby się w bardzo wysoko punktowanych przez ministra Czarnka czasopismach i przeszła znakomicie system recenzji”.

– To zaczyna stawiać włosy na głowie – mówił prof. Zoll.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!