Europa Polska Świat Wiadomości

“Wiedźmin” stał się bestsellerem na Amazonie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com Andrzej Sapkowski i jego zbiór opowiadań „Ostatnie życzenie” stały się bestellerem w serwisie Amazon. To efekt premiery serialu „Wiedźmin” na platformie Netflix.

Andrzej Sapkowski pobił na głowę takie światowe sławy, jak J.R.R. Tolkiena, Lindsaya Burokera czy Stephena Kinga. Zbiór opowiadań „Ostatnie życzenie” polskiego autora zajął najwyższe miejsce w Google Books oraz na Amazonie.

„Ostatnie życzenie” to zbiór opowiadań fantasy napisanych przez Sapkowskiego i stanowiących wstęp do cyklu o wiedźminie Geralcie. Zbiór wydało wydawnictwo superNowa w 1993 roku, a wydanie drugie w roku 2003.

Skonstruowane na zasadzie powieści szkatułkowej, składa się z opowiadania przewodniego „Głos rozsądku” przerywanego przez pozostałe opowiadania, wyjaśniające, uzupełniające i tworzące spójną historię Geralta z Rivii. Opowiadania „Kwestia ceny”, „Ziarno prawdy”, „Mniejsze zło” i „Wiedźmin” ukazały się wcześniej w czasopiśmie „Fantastyka” oraz w zbiorze opowiadań „Wiedźmin”.

Wcześniej Sapkowski miał konflikt z CD Projekt RED. Poszło o grę „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Sprawa jednak została ostatecznie rozwiązana.

Oczywiście lewactwo dalej będzie czciło Olgę Tokarczuk….

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!