Świat Wiadomości

Wiec Donalda Trumpa w Arizonie przyciągnął tłumy sympatyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl w sobotę na wiecu Donalda Trumpa w Arizonie zebrały się tłumy. Nie wszyscy dotarli na wydarzenie ze względu na korki, które powstały w mieście. Były prezydent, przy entuzjastycznej reakcji zgromadzonych, zapowiedział, że w roku 2024 Biały Dom będzie znów należał do narodu i „jego ulubionego prezydenta”. Wiec odbył się pod hasłem „Save America” (ratujmy Amerykę).

W sobotę w miejscowości Florence w Arizonie odbył się pierwszy wiec, na którym Donald Trump ogłosił, iż wybory prezydenckie w 2024 roku należą do niego i do narodu amerykańskiego. Były prezydent ponownie wyraził przekonanie, że wybory w roku 2019 zostały sfałszowane. – Nie pozwolimy, by uszło im to na sucho – podkreślił. – Kandydowałem dwa razy i dwa razy wygraliśmy. Ten tłum jest ogromnym symbolem tego, co się wydarzyło, ponieważ ludzie są głodni prawdy. Chcą odzyskać swój kraj – przekonywał biznesmen i polityk.

Nikt nigdy nie miał takiego ducha ani takiego tłumu – mówił Trump. Przy okazji były prezydent uderzył w media (określane przez niego jako fake news media), zwracając się do ich przedstawicieli, aby skierowali kamery na cały ten tłum, który zgromadził się, by dać wyraz zmęczenia nieudolnymi i kierującymi się radykalnie lewicową ideologią rządami Joe Bidena.

Zapowiadając swój star w kolejnych wyborach, Donald Trump podkreślił ich wagę. – To może najważniejsze wybory, jakie kiedykolwiek mieliśmy – ale wierzę, że rok 2024 będzie jeszcze ważniejszy. W tym roku odbijemy Biały Dom – zadeklarował.

Na wiecu wystąpiła m. in. Kari Lake, republikańska kandydatka na urząd gubernatora w Arizonie, która ze wzajemnością wspiera walkę Trumpa o „odzyskanie Ameryki” i zapowiada rozprawienie się z lewicową ideologią, w tym z ruchem LGBT, w swoim stanie. – Kiedy ja będę waszym gubernatorem, nie będzie żadnego przymusu i żadnych lockdownów. Właściwie, mała poprawka, chciałabym zrobić lockdown dla jednej osoby i jest nią ten kłamca, dr Fauci – mówiła republikanka.

Czy Trump ma jeszcze szanse na powrót do Białego Domu?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!