Wiadomości

Wiceszefowa Nowej Lewicy odchodzi z partii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiceszefowa Nowej Lewicy Karolina Pawliczak ogłosiła oficjalnie, że odchodzi z partii. Posłanka wyjaśniła powody swojej decyzji i zdradziła co z jej polityczną przyszłością.

Karolina Pawliczak przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że odchodzi z partii oraz klubu parlamentarnego Lewicy. Posłanka podkreśliła, że decyzja dojrzewała w niej od dawna i motywowana jest narastającymi rozbieżnościami programowymi. Dodała, że nie zdecydowała się na ten krok wcześniej z powodu szacunku do wyborców, którzy wcześniej oddali na nią swój głos. Dziś, u progu kampanii wyborczej, podejmuję tę niezwykle trudną dla mnie decyzję w zgodzie z własnym sumieniem i uczciwie wobec wyborców – stwierdziła.

Wcześniej Interia informowała, że powodem decyzji Karoliny Pawliczak ma być numer na liście w okręgu kaliskim, z którego miałaby wystartować w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Z niepotwierdzonych informacji portalu wynika, że posłanka otrzymała propozycję kandydowania z drugiego miejsca z list Nowej Lewicy w okręgu kaliskim, co nie odpowiada jej aspiracjom. Zachodzą obawy, że ta pozycja nie zagwarantuje mandatu poselskiego. Na pierwszej pozycji miałby znaleźć się Wiesław Szczepański.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!