Wiadomości

Wiceszef włoskiego MSZ: Nie uznajemy Juana Guaido

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Włochy nie uznają przywódcy opozycji i przewodniczącego parlamentu Wenezueli Juana Guaido za tymczasowego prezydenta tego kraju – oświadczył wiceszef MSZ Manlio Di Stefano. Tak skomentował głosowanie w Parlamencie Europejskim, który w czwartek uznał Guaido.

W wywiadzie dla włoskiej telewizji katolickiej TV2000 Di Stefano z Ruchu Pięciu Gwiazd wyjaśnił: „Włochy nie uznają Guaido, gdyż jesteśmy całkowicie przeciwni temu, aby kraj lub grupa krajów trzecich mogły decydować o polityce wewnętrznej innego państwa”.

„To nazywa się zasadą nieingerencji i jest ona uznana przez Narody Zjednoczone” – stwierdził włoski wiceminister spraw zagranicznych.

Eurodeputowani włoskiej koalicji rządowej z Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd wstrzymali się od głosu w Parlamencie Europejskim. Podobnie uczyniło też kilku eurodeputowanych centrolewicy.

Przewodniczący PE Antonio Tajani z opozycyjnej partii Forza Italia we wpisie na Twitterze wyraził ubolewanie z powodu postawy przedstawicieli Ligi i Ruchu oraz centrolewicy i odnotował, że „nie wypowiedzieli się przeciwko dyktaturze Nicolasa Maduro”.

Przypomnijmy, że Parlament Europejski uznał dziś Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli:

Europarlament uznał Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

/Raio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!