Wiadomości

Wiceszef MSZ: W interesie Polski jest, żeby Rosja wyszła z tej wojny trwale osłabiona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na pewno jest w interesie Polski, żeby Rosja wyszła z tej wojny trwale osłabiona i w sensie militarnym, i w sensie gospodarczym. Przy jej agresywnej polityce — powiedział w rozmowie z Magazynem Polska Times wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

– Trzeba sprawić, żeby Moskwa co najmniej przez najbliższe pokolenie nie była w stanie ponownie doprowadzić do takiego konfliktu, jaki obecnie obserwujemy na Ukrainie — tłumaczył wiceszef MSZ, dodając, że chodzi o dokonanie takiego uszczerbku w możliwościach militarnych Rosji, aby nie była w stanie prowadzić podobnie agresywnej polityki jak obecnie. Według niego, temu ma służyć m.in, polityka sankcji.

– Jako Polska stoimy na stanowisku, że ten kraj należy obejmować sankcjami tak długo, aż wyrzeknie się swoich agresywnych zachowań i rewizjonistycznej polityki zagranicznej — powiedział.

Przydacz liczy, że w sytuacji, gdy Rosja poniesie wysokie straty, dojdzie w niej do głębokich zmian wewnętrznych. – Dziś to nie Ukraina potrzebuje +denazyfikacji+, ale rosyjskie elity — stwierdził w rozmowie wiceszef MSZ.

/Magazyn Polska Times/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!