Wiadomości

Wiceminister zdrowia: Sytuacja na Śląsku jest już pod kontrolą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Obecnie sytuacja na Śląsku jest już pod kontrolą; mamy kilkanaście tysięcy osób zbadanych, z których 600 miało wynik pozytywny, to ok. 5 proc. z przetestowanych – powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

– Od samego początku, kiedy otrzymaliśmy informację o sytuacji na Śląsku, o sytuacji (w kopalni – przyp. PAP) w Jankowicach, zostały tam skierowane dodatkowe siły, zarówno jeśli chodzi o inspekcję sanitarną jak i inne służby – wskazał Cieszyński, który podziękował wojewodom i inspektorom sanitarnym za dobrą współpracę.

– Obecnie sytuacja jest już pod kontrolą. Mamy kilkanaście tysięcy osób zbadanych, 600 z nich miało wynik pozytywny, co daje ok. 5 proc. To istotnie mniej niż w tych pierwszych rzutach, kiedy mieliśmy obawy, że możemy mieć nawet do czynienia z kilkunastoma procentami przypadków pozytywnych. Widzimy, że ta sytuacja jest już coraz bliżej pozytywnego zakończenia – podkreślił wiceszef MZ.

Dodał, że oprócz górników testowani są także członkowie ich rodzin. – Ta akcja będzie kontynuowana prawdopodobnie do końca tygodnia. O jej wynikach będziemy informować na bieżąco – zapewnił.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!