Wiadomości

Wiadukt na A1 zamknięty do odwołania z powodu pęknięcia elementów konstrukcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w związku z uszkodzeniem elementów konstrukcyjnych wiaduktu na węźle Łódź Północ na autostradzie A1 obiekt jest tymczasowo wyłączony z ruchu.

Jak napisano w komunikacie, 8 listopada rozpoczęło się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu związanej z czasowym wyłączeniem z użytkowania jednego z wiaduktów na węźle Łódź Północ.

„Chodzi o obiekt w ciągu autostrady A1 w kierunku Katowic. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać podróżujących A1 zarówno na północ, jak i południe Polski. Będą oni korzystać z bliźniaczego wiaduktu, którym zwykle jeździmy w kierunku Gdańska” – napisano.

Tym razem, na jednej dwupasowej jezdni, ruch będzie odbywał się w obu kierunkach. „W związku z tym zwracajmy uwagę na oznakowanie, prowadźmy pojazd rozważnie i stosujmy się do ograniczeń prędkości” – apeluje GDDKiA.

„Kierowcy jadący A1 na południe Polski na przejeździe awaryjnym tuż za wiaduktem w ciągu DK14 zjadą na wschodnią nitkę autostrady. Po przejechaniu ok. 3 km, tuż za węzłem Łódź Północ, wrócą na zachodnią jezdnię” – czytamy.

Z kolei dla jadących na południe będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h. „Dla kierowców jadących A1 na północ Polski, dwupasowa jezdnia przed węzłem Łódź Północ zawęzi się do jednego pasa i będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h. Zarówno jadący z północy i południa w kierunku Poznania lub Warszawy pojadą tak jak dotychczas, korzystając z łącznic zjazdowych na węźle. Dla pozostałych relacji nie będzie zmian w organizacji ruchu” – napisano.

Dyrekcja dodała, że zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych, które uległy uszkodzeniu – pęknięciu.

„Wyłączenie z ruchu pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania, które określą rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu” – dodano.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!