Wiadomości

Wiadomo, kto zastąpi Norberta Kaczmarczyka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ramach łagodzenia tarć wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy, premier Mateusz Morawiecki zgodził się, aby do rządu dołączył Janusz Kowalski – ustalił portal tvp.info. Zmiana na tym stanowisku polityka z Solidarnej Polski na posła z tego samego ugrupowania ma zapewnić pełną konsolidację obozu politycznego władzy przed wyborami.

Norbert Kaczmarczyk został odwołany z funkcji wiceministra rolnictwa we wtorek. – Wpłynął do mnie wniosek od pana premiera Henryka Kowalczyka związany z rezygnacją, z dymisją pana ministra Kaczmarczyka. Tutaj przypomnę tylko, że – zgodnie z naszą umową koalicyjną, nasz koalicjant Solidarna Polska, ma prawo wskazania kolejnego swojego kandydata na stanowisko wiceministra – mówił przed dwoma dniami premier.

Pod koniec sierpnia media informowały o ślubie wiceministra rolnictwa. Na weselu było ponad 500 gości, w tym m.in. minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Na imprezie wystąpił zespół disco-polo Bayer Full. Szeroko opisywany przez media był prezent dla młodej pary w postaci ciągnika marki John Deere za 1,5 mln złotych. Zdjęcia z przekazania maszyny podczas uroczystości weselnej dystrybutor urządzenia opublikował na swoim profilu na Facebooku.

Huczne wesele, a przede wszystkim przekazanie młodej parze drogiego ciągnika, było szeroko komentowane w mediach. Kaczmarczyk w reakcji wydał oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym ocenił, że jego ślub został wykorzystany „do brutalnej i kłamliwej gry politycznej”, a on, jego żona i rodzina zostały zaatakowane przez polityków opozycji i niektóre media.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!