Wiadomości

Wiadomo, kiedy zaczną szczepienia seniorzy, nauczyciele i służby mundurowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zgodnie z zapowiedzią rządu, “grupa pierwsza” rozpocznie szczepienie 25 stycznia. Do tej grupy należą osoby starsze, nauczyciele oraz pracownicy służb mundurowych. Pierwszą dawkę szczepionki na Covid-19 przyjęło już ponad 100 tysięcy osób. Akcja dopiero się rozkręca – przekonuje minister zdrowia.

„Grupa pierwsza” rozpocznie szczepienie 25 stycznia – poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Na tym etapie do szczepienia uprawnieni będą m.in. pensjonariusze domów pomocy społecznej, osoby powyżej 60 lat, służby mundurowe i nauczyciele.

Obecnie trwa etap zero. Szczepienia otrzymują m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Do tej pory na Covid-19 zaszczepionych zostało ponad 100 tysięcy osób (dane na godzinę 12:30 – red.). To zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego stawia nas na tle Europy “na naprawdę wysokim miejscu”.

Szef resortu zdrowia podkreśla, że akcja szczepień na Covid-19 w Polsce dopiero się rozpędza. Jak dodał, poniedziałek był pod tym względem „rekordowy”.

„I myślę, że te kolejne dni, które będziemy obserwowali, będą te rekordy podwyższały. Wczoraj zostało zaszczepionych 35 tysięcy” – podkreślił.

Do Polski dotarło 670 tys. dawek szczepionki, 204 tys. zostało już rozdystrybuowanych. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że Polska zaczęła prowadzić indywidualne rozmowy z producentami na temat ewentualnego zakupu szczepionek poza procedurą wspólnych unijnych zamówień. Ta sprawa – jak zastrzegł – wywołuje emocje na forum międzynarodowym.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!