Wiadomości

Wiadomo, kiedy ruszy budowa zapory na granicy z Białorusią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info minister Mariusz Kamiński zapowiedział, że budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. – Jeszcze w grudniu przystąpimy do realnych prac – powiedział szef MSWiA. Zabezpieczenia mają być gotowe do końca pierwszej połowy 2022 roku.

– To duże przedsięwzięcie. Wybraliśmy około 10 firm budowlanych, z którymi za chwilę rozpoczynamy negocjacje. To przedsiębiorstwa z branży budowlanej, z bardzo dużym potencjałem i dobrą reputacją. Prace rozpoczną się w grudniu – zapowiedział w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info Kamiński.

Opozycja zarzuca rządowi, że procedura budowy umocnień będzie toczyła się bez przetargu.

– Rezygnujemy z procedur biurokratycznych, żeby zapewnić odpowiednie tempo prac. Nie jest prawdą, że inwestycja będzie przebiegała bez nadzoru. Powołaliśmy pełnomocnika ds. budowy – Marka Chodkiewicza, który nadzorował wielomiliardowe inwestycje drogowe, a także pracował w Najwyższej Izbie Kontroli. Opinia publiczna będzie na bieżąco informowana z postępu prac – zapewnił Kamiński.

Szef MSWiA potwierdził, że budowa zabezpieczeń skierowana jest w reżim Aleksandra Łukaszenki, a nie w Białorusinów. – Nie odgradzamy się murem od będących w ciężkiej opresji obywateli tego kraju. Kilkanaście tysięcy Białorusinów już znalazło schronienie w Polsce. Tak będzie dalej – dodał.

Czytaj też:

Tak będzie wyglądała zapora na granicy polsko-białoruskiej. Jest pierwsza wizualizacja!

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!