Wiadomości

Wiadomo, jakie siły brały udział w pacyfikacji Brzezinki na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O wydarzeniach, które rozegrały się w ostatnich dniach we wsi Brzezinka w Obwodzie Kirowogradzkim pisaliśmy między innymi tutaj:

Powstanie chłopskie w centralnej Ukrainie?

Okazuje się, że do pacyfikacji wsi Brzezinka w dniu 27 czerwca brało udział pięć pododdziałów policji i jeden pododdział Gwardii Narodowej. Całość sił liczyła 250 ludzi. Składały się na to – jednostka 3011 z Krzywego Rogu Gwardii Narodowej Ukrainy w sile 100 ludzi, a także oddziały policji, w tym batalion policji Swiatosław z Kropywnickiego (dawny Kirowograd), KORD z Kijowa oraz jednostki wydziałów rejonowych policji Obwodu Kirowogradzkiego. W sumie wymienione jednostki policji liczyły 130 ludzi. Do tego dochodził oddział z psami liczący 20 ludzi.

Operacja przeprowadzona została na osobisty rozkaz ministra Awakowa, a na miejscu dowodził zastępca naczelnika departamentu działań prewencyjnych policji Roman Pickiw, który z ramienia Frontu Ludowego kandydował do Rady Najwyższej Ukrainy. Na czele jednostki Gwardii Narodowej stał pułkownik Oleksandr Goliakow.

Te ogromne siły policyjne skierowane zostały do Brzezinki w związku z „pogorszeniem sytuacji politycznej i społecznej we wsi Brzezinka”. Dodajmy, że okazały się one niewystarczające. Korpus Wewnętrzny, utworzony na bazie batalionu ochotniczego „Donbas”, zapowiedział, że następnym razem udzieli adekwatnej odpowiedzi na łamanie prawa przez policję.

/Facebook/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!