Europa Wiadomości

Wg brytyjskiego badania Polacy najbardziej niechętni muzułmańskiej imigracji w Europie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Królewski Instytut Spraw Zagranicznych z siedzibą w londyńskim Chatham House opublikował badania wskazujące na znaczący poziom niepokoju publicznego w państwach europejskich w kwestii imigracji z państw muzułmańskich.
W badaniu udział wzięło ponad 10 tys. osób z 10 państw europejskich. Pytanie, jakie zadano brzmiało: – Czy uważasz, że należy zatrzymać dalszą imigrację, przede wszystkim z krajów muzułmańskich?

Ogólnie rzecz biorąc, we wszystkich 10 krajach europejskich średnio 55% respondentów zgodziło się, że taki proces należy przerwać, 25% nie było pewnych, a 20% nie zgadzało się. Najwięcej przeciwników przybywania na kontynent muzułmanów było: 71% w Polsce, 65% w Austrii, 64% na Węgrzech i w Belgii, 53% w Niemczech i 51% we Włoszech, następnie 47% w Wielkiej Brytanii i 41% w Hiszpanii.

Badacze uważają Polskę za szczególnie ciekawy przypadek, gdyż z całej czołówki społeczeństw niechętnych muzułmanom to jedyny kraj, który ani nie ma znaczącej ich populacji, ani nie został dotknięty ostatnim kryzysem migracyjnym.

/dzienniknarodowy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!