Europa Wiadomości

Węgry chcą zakazać adoptowania dzieci przez pary homoseksualne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal kresy.pl rząd Viktora Orbána przygotował projekt ustawy, która ma skutecznie wyeliminować możliwość adoptowania dzieci przez osobę pozostającą w związku homoseksualnym.

W złożonym we wtorek projekcie ustawy zapisano, że o adopcję w zwykłym trybie będą mogły ubiegać się jedynie formalne małżeństwa. Osoby samotne, bądź osoby żyjące w związkach innych niż małżeńskie, aby adoptować dzieci będą musiały złożyć wniosek o zezwolenie do ministra kompetentnego w sprawach opieki nad rodziną, jak poinformował portal brytyjskiej gazety „Independent”.

W ten sposób zablokowana zostanie możliwość wychowywania dzieci przez pary homoseksualne, które, jak przyznaje sam „Independent”, korzystały z furtki jaką była możliwość adoptowania dziecka przez osobę oficjalnie żyjącą samotnie.

Jednak węgierski rząd planuje jeszcze jedną inicjatywę prawodawczą, która ma wzmocnić strukturę tradycyjnej rodziny. Gabinet Viktora Orbána chce wprowadzenia do konstytucji poprawki, która zobowiązuje rodziców do wychowania dzieci w ramach „chrześcijańskich interpretacji” pojęcia płci. Projekt poprawki wniosła minister sprawiedliwości Judit Varga. „Matką jest kobieta, ojcem jest mężczyzna” – podkreśliła minister.

Inicjatywa rządu wzbudziła już sprzeciw węgierskiej organizacji LGBT – stowarzyszenia Hatter. „Rząd próbuje teraz skodyfikować swój dyskryminacyjny pogląd” – twierdzi stowarzyszenie. Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów (ILGA) wezwało Unię Europejską by „rozliczyć Węgry z ich zobowiązań w zakresie praw człowieka”.

Brawo.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!