Wiadomości

Wegański burger o smaku ludzkiego ciała nagrodzony. “Musimy być odważni i gotowi przesuwać pewne granice”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pomimo pozornie niesamowitego podobieństwa do ludzkiego ciała, rzecznik zapewnia, że ​​„żaden człowiek nie został ranny podczas opracowywania tego produktu” – czytamy na portalu Media Narodowe.

Szwedzka marka żywności roślinnej Oumph! stworzyła niezwykłego burgera o smaku ludzkiego mięsa, który w zeszłym tygodniu zdobył nagrodę Silver Brand Experience i Activation Lion na Festiwalu Kreatywności Cannes Lions. Rzecznik powiedział, że zrobiono wszystko, aby upewnić się, że produkt jest jak najbardziej realistyczny. Wytworzono go z soi, grzybów i białka pszenicy, a także tłuszczy roślinnych i „tajemniczej mieszanki przypraw”. Pomimo pozornie niesamowitego podobieństwa do ludzkiego ciała, rzecznik zapewnia, że ​​„żaden człowiek nie został ranny podczas opracowywania tego produktu”.

– Naszą misją jest zmiana sposobu odżywiania się. Jako mała marka musimy być odważni i gotowi przesuwać pewne granice, aby dokonać przełomu – powiedział Henrik Åkerman, globalny lider marki.
Z kolei szef kuchni Anders Linden oznajmił:

– Opracowaliśmy tego burgera w krótkim czasie, gdy tylko dowiedzieliśmy się, jakiego smaku i konsystencji szukamy.
Normalizacja kanibalizmu? – oznajmił z kolei szef kuchni Anders Linden.

Już od dłuższego czasu media i celebryci promują kanibalizm. We Francji istnieje restauracja, w której legalnie można spożyć ludzkie mięso. Każdy Francuz może podpisać specjalny dokument, upoważniający właścicieli restauracji do użycia jego ciała po śmierci w celu konsumpcji.

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!