Wiadomości

Według Żydów: “Polska najbardziej antysemickim krajem świata”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie – wynika z nowego badania organizacji żydowskiej ADL, która działa w Stanach Zjednoczonych. Również w RPA, na Ukrainie i na Węgrzech antysemityzm jest ciągle żywy, ale to Polska znajduje się na szczycie niechlubnego rankingu.

Prawie połowę Polaków można uznać za antysemitów – twierdzą autorzy badania. Aż 48 proc. badanych z naszego kraju ma antysemickie uprzedzenia. Liga Antydefamacyjna (ADL) z siedzibą w USA, która przeprowadziła badanie, nieco niżej sklasyfikowała RPA (47 proc.), Ukrainę (46 proc.) i Węgry (42 proc.).

„Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami” – to jedno z jedenastu stwierdzeń, z jakimi ADL skonfrontowała badanych. Ci mogli odpowiadać, wybierając ze sformułowań „prawdopodobnie prawda” i „prawdopodobnie fałsz”. W ten sposób mierzono stopień antysemityzmu w poszczególnych krajach.

– Te wyniki stanowią jasny sygnał alarmowy, że trzeba jeszcze dużo zrobić w kwestii edukacji dużej części populacji w tych krajach, aby zwalczyć bigoterię, a także zająć się problemami bezpieczeństwa tam, gdzie mnożą się przypadki przemocy – powiedział Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny Ligi Antydefamacyjnej.

A może po prostu czas przestać się przejmować tego rodzaju „rankingami”, za pomocą których poddawani jesteśmy tresurze?

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!