Polska Wiadomości

Według Wojciecha Manna obecna Polska to parodia demokracji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
\Jak informuje portal tysol.pl Warszawie odbył się dziś pogrzeb Kory (prawdziwe imię Olga Sipowicz). Liderka zespołu Maanam zmarła 28 lipca i spoczęła na Powązkach Wojskowych. W trakcie pogrzebu przemawiał Wojciech Mann, dziennikarz radiowej Trójki, który nawiązał do bieżącej polityki.

Korze było żyć w okresie różnych faz naszego kraju. Na początku był komunizm, potem był komunizm z ludzką twarzą, potem były różne turbulencje, potem była Solidarność, stan wojenny, demokracja, a wreszcie parodia demokracji. I przez wszystkie te okresy Kora szła z podniesioną głową i z jasnymi poglądami. „Zawsze na swoim sztandarze miała napisane: „wolność”.

– rozpoczął swoją przemowę dziennikarz.

Przemawiała również Magdalena Środa, która podkreśliła świecki charakter pogrzebu i przypomniała antyklerykalizm Kory.

Trudno mówić o Korze, której nie ma, ale o której wiem, że wszystko słyszy. Nie dlatego, żebym wierzyła w jej życie wieczne, ale z powodu jej energii, która nie pozwoliłaby jej tak po prostu zniknąć. Od jakiegoś czasu polityka demoluje nasz dom […] Kora po latach komunizmu łaknęła normalności. Dlatego ostatnio tak wściekała się na tych, którzy niszczyli jej szczęście

– powiedziała Środa.

Jak widać nawet ceremonia  pogrzebowa nie mogła obyć się bez politycznych odniesień. A szkoda…
Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!