Europa Polska Wiadomości

Według Władymira Putina Polska chciała zniszczyć jedność Ukraińców z Rosją poprzez próbę przeciągnięcia ich na katolicyzm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal rp.pl rezydent Rosji Władimir Putin powiedział w rozmowie z reżyserem Oliverem Stone’em, że wierzy w to, iż Rosjanie i Ukraińcy są jednym narodem i dlatego powinni znaleźć sposób na integrację.

Putin udzielił Stone’owi wywiadu 19 czerwca – materiał został wykorzystany w filmie o Ukrainie.

Putin mówi w niej, że rekonstrukcja dobrych, a nawet sojuszniczych stosunków między Rosją a Ukrainą jest wręcz nieuniknione.

– Uważam, że Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród – mówi. – Gdy ziemie, które są dziś rdzeniem Ukrainy, dołączyły do Rosji, nikt nie myślał o sobie inaczej niż jako o Rosjaninie.

Prezydent jest zdania, że powodem była przynależność religijna: Wszyscy byli prawosławni i nazywali się Rosjanami. I nie chcieli być częścią katolickiego świata, na którą to stronę “przeciągała” ich Polska.

Putin uważa, że fakt, iż Rosjanie i Ukraińcy mają wiele wspólnego, powinien pomóc w procesie integracji. – Ale dzisiejsze władze oczywiście tego nie chcą. Myślę jednak, że w końcu zwycięży zdrowy rozsądek. W końcu dojdziemy do stanu, o którym mówiłem: zbliżenie jest nieuniknione.

Co wy na to?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!