Polska Wiadomości

Policja podaje, że znalezione wczoraj ciało małego Dawida miało prawdopodobnie rany kłute w okolicach serca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal tvp.info w poniedziałek odbędzie się sekcja zwłok dziecka znalezionego między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Jak informowała policja, m.in. ubiór wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że jest to 5-letni Dawid. Ciało dziecka odnaleziono w zaroślach obok zbiornika z wodą. Było starannie ukryte. Jak ustalił portal tvp.info, ciało dziecka nie było rozczłonkowane. Na ciele dziecka były prawdopodobnie rany kłute w okolicach serca.

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało dziecka.

– Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid – przekazał w sobotę dziennikarzom asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował, że w sobotę około godz. 20 zakończyły się oględziny miejsca odnalezienia zwłok. Dodał, że ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej.

Zapowiedział, że w poniedziałek ma się tam odbyć sekcja zwłok. Prokuratura nie informuje o szczegółach dotyczących oględzin.

W sobotę Mrozek mówił, że wiele cech, w tym ubiór, wskazuje na to, iż znalezione ciało dziecka to 5-letni Dawid. – Oczywiście będą jeszcze przeprowadzone okazania z udziałem rodziny, będą czynności wyznaczone przez prokuratora – jednak uznaliśmy, że prawdopodobieństwo jest na tyle duże, że ta informacja musi być przekazana, chociażby ze względu na to, jak duży był odzew społeczny, jak wiele osób angażowało się w te poszukiwania – tłumaczył.

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Co mogło być powodem tej strasznej tragedii?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!