Wiadomości

Według Rosatiego zamachów dokonują nie uchodźcy, ale rdzenni mieszkańcy Unii Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Werdykt Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o odrzuceniu skargi Słowacji i Węgier był absolutnie do przewidzenia. Decyzja o relokacji uchodźców była przecież podjęta zgodnie z prawem i pomimo sprzeciwu niektórych krajów była obowiązująca dla wszystkich – stwierdził na łamach „Super Expressu” europoseł Platformy Obywatelskiej Dariusz Rosati.

Dodał, że teraz Polska tym bardziej powinna podporządkować się decyzji o relokacji, żeby nie łamać prawa unijnego, ponieważ – w jego opinii – nikomu nie wyszło to na dobre.

– Jest udowodnione, że zamachów dokonują nie uchodźcy, ale rdzenni mieszkańcy Unii Europejskiej. Poza tym przyjęta miała być niewielka liczba, raptem 120 tysięcy osób na 28 krajów Wspólnoty. W dodatku nie ma mowy o kolejnych relokacjach – przekonuje Rosati i aż się chce zapytać, czy sam w te brednie wierzy…

– Uporczywa odmowa przez rząd przyjmowania uchodźców jest nie tylko złamaniem prawa unijnego, ale też gestem braku solidarności wobec zmagających się z problemem migracji Grecji i Włoch. W przyszłości możemy się obawiać, że inne kraje nie będą z nami solidarne w sprawach istotnych dla naszego kraju – straszy Rosati.

/se.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!