Wiadomości

Według policji w tegorocznym Marszu Niepodległości brało udział 60 tys. osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W Marszu Niepodległości, który w sobotę przeszedł ulicami Warszawy, brało udział ok. 60 tys. osób – powiedział komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

W zabezpieczaniu imprez patriotycznych brało udział 13 tys. funkcjonariuszy policji, z czego 6,9 tys. policjantów pracowało w Warszawie.

Marsz zakończył się po godzinie 18 na błoniach stadionu PGE Narodowy. Przemawiali organizatorzy, weterani, odbył się koncert pieśni patriotycznych. Przemówieniu żołnierza Związku Jaszczurczego Leszka Zabłockiego towarzyszył pokaz fajerwerków.

– Cieszę się, że mogę was tutaj widzieć już po raz ósmy. PiS przeciera szlaki do rządów narodowców, tylko narodowcy mogą odzyskać od Unii Europejskiej pełną suwerenność, tylko narodowcy skutecznie obronią życie poczęte, zadbają o polska gospodarkę – powiedział jeden z organizatorów Witold Tumanowicz.

W trakcie marszu na komendy przewieziono 45 kontrmanifestantów, jednak nikogo nie zatrzymano, a wobec dwóch osób wszczęto czynności wyjaśniające. Wobec nikogo nie postawiono zarzutów.

Czytaj też:

Nieprzebrane tłumy na Marszu Niepodległości /filmy i zdjęcia/

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!