Wiadomości

Według niemieckich służb specjalnych, terroryści zamierzają wykolejać pociągi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z najnowszych ustaleń Niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) wynika, iż dżihadyści przygotowują ataki na infrastrukturę kolejową.

Policyjni eksperci doszli do takiego wniosku po analizie najnowszych publikacji Al-Kaidy.

– Zamachy na pociągi poprzez sabotaż skierowany przeciwko trasom kolejowym wydaje się zajmować coraz więcej miejsca w planowanych scenariuszach dżihadystów – powiedział rzecznik BKA dziennikarzom „Westdeutsche Allgemeine Zeitung”.

Z przekazanych przez niego informacji wynika, że w lipcu na forum internetowym wykorzystywanym przez islamistów rozważana była możliwość nowego typu ataków. Terroryści zamieszczali tam instrukcje dotyczące możliwości wykolejenia pociągów w Europie.

– Celem, do którego dążą, jest katastrofa na skalę porównywalną z wypadkiem w Bad Aibling w lutym 2016 roku – wyjaśnił rzecznik BKA.

Wówczas w kolizji dwóch pociągów zginęło wówczas 11 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Rzecznik BKA zastrzegł, że policji nie są znane konkretne plany zamachów na terenie Niemiec.

Polityk CDU Ansgar Heveling, kierujący pracami komisji spraw wewnętrznych Bundestagu, ocenił, że zamachy w rodzaju ataków na linie kolejowe mogą zyskać w przyszłości na znaczeniu.

Jego zdaniem dżihadyści nie oczekują już od zamachowców „męczeńskiej śmierci”, co powoduje, że krąg potencjalnych sprawców może się poszerzyć.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!