Polska Wiadomości

Według Leszka Millera Polacy są niedojrzali… Chodzi o tzw. “małżeństwa homoseksualne”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal cnzas.com Leszek Miller to polityk, który swoją karierę zaczynał jeszcze w czasach PZPR. Mimo swojego wieku jest on nad wyraz postępowy, o czym można przekonać się z jego ostatnich wypowiedzi. Były premier stwierdził bowiem, że Polacy są niedojrzali.

– Społeczeństwo musi najpierw dojrzeć do tego rodzaju rozwiązań i pośpiech w tej sprawie nie jest wskazany – powiedział dziś Leszek Miller na antenie Polskiego Radia 24. Wypowiedź ta dotyczyła legalizacji związków partnerskich w Polsce.

Były premier został zapytany w czasie wywiadu nie tylko o stosunek do związków partnerskich, ale również o kwestię adopcji dzieci przez pary homoseksualne. – Myśmy wielokrotnie w Sejmie, jako Sojusz Lewicy Demokratycznej, próbowali zgłosić projekt ustawy o związkach partnerskich. Za każdym razem przegrywaliśmy – wyznał polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Zdaniem Millera, w kwestii związków partnerskich należałoby postąpić „wzorem państw europejskich”. Były premier przyznał jednak, że ma „sporo zastrzeżeń” wobec adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. – Uważam, że nie należy się spieszyć. Społeczeństwo musi najpierw dojrzeć do tego rodzaju rozwiązań i pośpiech w tej sprawie nie jest wskazany – stwierdził.

Jak zatem widać, politycy Koalicji Europejskiej coraz śmielej mówią o swojej strategii na najbliższe lata. Problem „związków partnerskich” będzie na pewno przedmiotem wielu debat, szczególnie przed jesiennymi wyborami do parlamentu.

Jak odniesiecie się do wypowiedzi byłego premiera?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!