Europa Wiadomości

We Włoszech został zorganizowany komunistyczny marsz. Połowę jego uczestników stanowili czarni (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Około połowę uczestników tradycyjnego pochodu z okazji Święta Pracy, jaki od 43 lat organizuje w Genui Lotta Comunista (Walka Komunistyczna), stanowili wczoraj imigranci – w większości nielegalni.

Z mnóstwem czerwonych flag, rozetek i banerów i śpiewając „Międzynarodówkę” i „Bandiera Rossa” (Czerwony sztandar) komuniści przeszli przez centrum miasta.

– Jedność wszystkich proletariuszy bez względu na rasę, narodowość czy religię jest naszym ideałem – mówił jeden z mówców. – Internacjonalizm komunistyczny jest drogą i rozwiązaniem. To jest bardziej niż kiedykolwiek istotne i konieczne gdy konfrontacje, kryzysy i wojny intensyfikują się i będą coraz bardziej powszechne. Przeciw wszystkim podziałom, granicom, nacjonalizmom, rasizmowi i ksenofobii. Za jedność światowej klasy, za robotników!

Lotta Comunista – jak sama się określa jest „rewolucyjną i internacjonalistyczną partią” założoną przez Arrigo Cervetto i Lorenzo Parodi’ego w 1965 roku, inspirowaną teorią i praktyką Marksa, Engelsa i Lenina. Jej siedzibą jest Genua. 7 listopada każdego roku Lotta Comunista świętuje rocznicę Rewolucji Październikowej. 1 maja partia określa nie jako „Dzień Pracy”, ale jako dzień międzynarodowej walki robotników.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!