Wiadomości

We Włoszech mniej zakażeń i zgonów niż wczoraj i przedwczoraj

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj zmarło we Włoszech z powodu zarażenia koronawirusem mniej osób niż przedwczoraj, a dziś – mniej niż wczoraj. Czy to początek końca dramatu, który dotknął ten kraj?

W ciągu ostatnich 24 godzin we Włoszech zmarły 602 osoby zarażone koronawirusem, tak że łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tam do 6.078. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie, wzrosła o 4.790 – do 63.928. Wyzdrowiały dotychczas 7.432 osoby.

Rząd Włoch wprowadził w niedzielę zakaz poruszania się środkami transportu publicznego i prywatnego poza miejscem zameldowania. Wyjątek stanowią podróże związane z pracą i zdrowiem oraz innymi pilnymi potrzebami.

Kalabria na południu Włoch została zamknięta w niedzielę na mocy rozporządzenia władz tego regionu. W ten sposób postanowiły bronić się przed napływem ludzi z północy kraju i nie dopuścić do dalszego szerzenia się koronawirusa.

– Można wjechać i wyjechać tylko w przypadku udowodnionych potrzeb, wynikających z pracy w niezbędnych usługach lub z poważnych powodów zdrowotnych – wyjaśniła przewodnicząca władz regionalnych Jole Santelli.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!