Europa Wiadomości

We Włoszech imigranci brutalnie pobili księdza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal o2.pl ksiądz był najpierw zastraszany. Młodzi imigranci grozili mu, a w końcu pobili duchownego. Ksiądz wystąpił przeciwko zachowaniu imigrantów, a ci zemścili się. 70-letni kapłan z Wenecji opisał napaść w parafialnej gazetce.

Ksiądz bronił swojego kościoła. Proboszcz Don Roberto Trevisol twierdzi, że pobity został podczas próby odstraszenia grupy wandali. Mieli oni włamać się do kościoła Parrocchia San Giorgio w dzielnicy Wenecji – Chirignago.

Kapłan ruszył w pościg za włamywaczami. Początkowo ksiądz próbował przestraszyć ich krzykiem, jednak to nie zadziałało. Jeden z napastników uderzył go w twarz, a następnie uciekł. Ksiądz ruszył za nim w pościg, ale nie udało mu się go zatrzymać. Młodzi wandale uciekając, wykrzykiwali w jego stronę wyzwiska. Nazywali go pedofilem – donosi “Il Giornale”.

Kiedy go śledziłem, zapytał mnie, czy wiem, że pochodzi z Albanii, a następnie dwa razy mocno uderzył mnie w twarz, rozbijając mi okulary – powiedział Don Roberto Trevisol.

Napastnicy byli członkami gangu imigrantów. Według relacji 70-latka imigranci pochodzili z Albanii i z Serbii. Trevisol twierdzi, że kościół, w którym wygłasza kazania, był niszczony już wielokrotnie. Bywały nawet okresy, w których włamania do świątyni miały odbywać się niemal codziennie.

Ksiądz z Wenecji nie żałuje, że stanął w obronie kościoła. Trevisol uważa, że pobicie i obrażenie go nie ma znaczenia. Jak mówi, najważniejsze jest, aby walczyć o poszanowanie siebie i innych.

Bądźcie zdeterminowani, by domagać się szacunku dla siebie i wszystkich wokoło, nawet jeśli oznacza to, że staniecie w obliczu zagrożenia – dodał proboszcz.

Jak to skomentujecie?

Autor: Radosław Opas

Źródło: 02.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!